Таунхауси по «канадській» технології.

«Канадська» (с дерев’яним каркасом) технологія дозволяє зводити споруди на будь-яких видах фундаментів, оскольки конструкція виходить полегшеною, але міцною. Так, під час випробувань 9-поверхова будівля, зібрана за такою технологією, витримала «землетрус» силою у 8 балів.

При цьому будівля може мати найрізноманітнішу архітектуру.

І ще дещо цікаве про каркасне будівництво.

Правда та забобони.

Технологія будівництва будівель на дерев’яному каркасі прийшла до нас з Заходу і довгий час була оточена різноманітними міфами та забобонами. Потенційних домовласників лякали чутки про невисоку міцність таких об’єктів, а відносно ненелика товщина стін та перекриттів наводила на думку про те, що помешкання може бути холодним.

Але саме західний досвід будівництва дозволяє розвіяти усі домисли. За статистикою кожен пятий будинок в Німеччині, кожен третій в Австрії та кожен другий в США зведені за каркасною технологією. Про Канаду, мабуть, згадувати не треба (назва — «канадська» говорить за себе).

Подібні будівлі витримають і заметіль, і штормовий вітер. Звісно, вони менш стійкі, ніж цегляні, але це уточнення може стосуватися хиба що спроби протаранити стіну автомобілем.

Теплозберегаючі характеристики каркасних стін є одними з найвищих серед усіх огороджуючих конструкцій – стіновий “пиріг” з утеплювачем з мінеральної вати товщиною 200 мм має спротив теплопередачі біля 4,0 м2 × °С/Вт (нормативне значення для півночної зони України прийняте 3,3 м2 × °С/Вт).

 Вцілому, характеристики будівлі залежатимуть від обраного проекту, якісного виконання та чіткого дотримання технологій зведення. Забудовнику можна лише порадити розібратися в загальних принципах зведения, щоб зі знанням справи контролювати процес.

Вибір проекту.

Частіше за все каркасні будинки зводять за готовими проектами, каталоги яких мають спеціалізовані фірми. Можна попросити архітектора розробити індивідуальний. Вибір планування та варіантів як внутрішнього, так і зовнішнього опорядження Вашого майбутнього помешкання надзвичайно різноманітний. За бажанням зовнішні стіни можна навіть опорядити клінкерною або лицьовальною цеглою.

За каркасними технологіями можна звести не тільки житловий будинок, але й підсобні будови (баню, зимовий сад, альтанку, гараж, сарай і т. п.). Невеликі каркасні будівли можна звести і самому, на чому ще й зекономити.

Час будівництва.

Каркасні будівлі відрізняються всесезонністю, бистротою зведення та відсутністю технологічних перерв. Тільки фундаментні роботи потребують деяких пауз. Улаштування ж стін та даху можна проводити поетапно без затримок.

Ще один позитивний момент – невелика кількість відходів.

За необхідності у подальшому добудови, перебудови досить просто як додати до каркасного будинку додаткові площі (фундаментні роботи простіші та дешевші ніж при інших варіантах будівництва), внутрішнього перепланування (перегородки в каркасному будинку, як правило, не є несучими і їх можна убрати або перемістити).

Тильний» фасад із входами у підвал для кожної квартири - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 10

Тильний» фасад із входами у підвал для кожної квартири

Бокова стіна таунхаусу -  Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 9

Бокова стіна таунхаусу.

Готова будівля. Лицьовий фасад - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 8

Готова будівля. Лицьовий фасад.

Загальний вид будмайданчика - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 7

Загальний вид будмайданчика.

Будівля готова до облицювання стін - майстер

Будівля готова до облицювання стін.

Готовий каркас в будівельних риштуваннях - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 5

Готовий каркас в будівельних риштуваннях.

Готовий каркас перекриття 1-го поверху - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 4

Перекриття 1-го поверху.

У каркасу передбачені прорізи для віконних та дверних блоків - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 3

У каркасі передбачені віконні та дверні прорізи.

У каркасу передбачені прорізи для віконних  блоків - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 2

Монтаж каркасу 1-го поверху

Завершено улаштування цоколю та каркасу 1-го поверху - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 1

Завершено улаштування цоколю та каркасу 1-го поверху.

На початковій стадії виконаний бетонний стрічковий фундамент. - Ремонт и строительство. ФЛП Брагинец И.Ю Чернигов. 11

На початковій стадії виконаний бетонний стрічковий фундамент.